Dystrybutor ​PRTG

tel 22 763 08 74

Co to jest czujnik w PRTG?

Odpowiedź: W PRTG sensory (inaczej czujniki) są podstawowymi elementami monitorującymi. Jeden sensor zwykle monitoruje jedną zmierzoną wartość w Twojej infrastrukturze, na przykład ruch na porcie przełącznika, obciążenie procesora serwera lub wolne miejsce na dysku. Średnio potrzeba około 5-10 czujników na serwer lub jednego czujnika na port przełącznika. Wszystkie licencje PRTG różnią się jedynie maksymalną liczbą sensorów, których możesz użyć do monitorowania. Kupując teraz jedną licencję, możesz w dowolnym momencie uaktualnić ją do większej, płacąc różnicę w cenie.

Bardziej szczegółowa odpowiedź
W PRTG tworzysz urządzenia, które reprezentują rzeczywiste urządzenia, serwery, bazy danych i inne elementy w Twojej sieci. Następnie dodajesz czujniki do tych urządzeń.

O urządzeniach i czujnikach
Na przykład można utworzyć urządzenie reprezentujące zaporę, urządzenie reprezentujące serwer Exchange i urządzenie reprezentujące drukarkę.
Do każdego urządzenia możesz dodać jeden lub więcej czujników.
Każdy sensor monitoruje jeden aspekt urządzenia. Może to być na przykład czas ping, obciążenie procesora na serwerze, ruch w interfejsie sieciowym lub stan kasety z tonerem. 

PRTG dla dużych organizacji

PRTG ENTERPRISE 


wiele instalacji serwera
Licencja roczna na daną ilość sensorów

Zapytaj o cenę PRTG Enterprise

PRTG Hosted Monitor


Hosting w chmurze na sewerach Amazon
plany od 500 do 10 000 sensorów . Bez lokalnej instalacji

Zapytaj o cenę PRTG Hosted Monitor

licencje Prtg Network Monitor dostarczamy z polską fakturą VAT

Dzięki Dreamsoft łatwo można rozliczyć zakup Prtg.